Hakkımızda

Şirketimiz Hakkında

1974 yılında İnşaat Mühendisi Ali Aytun Kaynak ve Mimar Aydın Kaynak tarafından AKA İnşaat ve Tic. Koll. Şti. olarak kurulan şirketimiz. 1985 yılında AKA İnşaat, 1998 yılında Mimar İsmail Emre KAYNAK yönetiminde Kaynak İnşaat Mimarlık Restorasyon Dekorasyon Proje Taah. Hiz. olarak gelişerek inşaat, restorasyon, tadilat uygulamaları ile hizmet vermeye devam etmiştir.

Firmamız uzman kadrosu ile öncelikli olarak Restorasyon alanında proje ve uygulama çalışmalarını yürütmektedir. Ofisimiz, farklı ve nitelikli bir mimari üslûp ile geleneksel mimarimizin günümüze yansımaları ve geleceğe taşınmasını ilke edinmiştir. Bu kapsamda tüm çalışmalarını titizlikle sürdürerek mimarlık pratiğini daha ileriye taşıması hedeflemektedir. Uzman şantiye şefleri ve farklı alanlarda eğitimli ve sertifikalı ustaları ve ekipleri ile restorasyon başta olmak üzere birçok alanda uygulama hizmetleri de sunmaktadır.

Günümüze kadar inşa edilmiş birçok restorasyon, konut, kamu binası uygulamasının yanı sıra Üniversite Kampüs sahaları gibi nitelikli konularda da uygulamalar gerçekleştirilmiştir.